Kamil Stoch mistrzem świata w skokach narciarskich na Mistrzostwach świata w Val di Fiemme

Po dziesięciu latach Polak mistrzem świata w skokach narciarskich. Kamil Stoch na dużej skoczni w Val di Fiemme powtórzył wyczyn Adama Małysza z Predazzo.

Kamil Stoch pokazał swoje mistrzostwo już w pierwszej serii uzyskując pięć punktów przewagi nad kolejnym skoczkiem. Mimo mocnych skoków rywali w drugiej serii, Kamil Stoch utrzymał swoją przewagę wykonując perfekcyjny skok na odległość 130 metrów. Najlepszy Polski skoczek wygrał konkurs z ponad sześciopunktową przewagą.

Drugie miejsce w konkursie zajął Słoweniec Peter Prevc a trzecie przedstawiciel Norwegii Anders Jacobsen. W konkursie skoków wzięło udział też trzech innych Polaków Piotr Żyła (19.), Dawid Kubacki (20.) oraz Maciej Kot (27.).

Kamil Stoch wygrywając dzisiejsze zawody został piątym polskim mistrzem świata w narciarstwie klasycznym. Do tej pory mistrzami świata byli już Skoczek Wojciech Fortuna, skoczek: Adam Małysz (4 razy) oraz biegacze: Justyna Kowalczyk (2 razy) i Józef Łuszczek. Złoty medal zdobyty przez Polskiego skoczka jest pierwszym polskim medalem na mistrzostwach świata w Val di Fiemme.