Znanych jest już kolejnych pięciu uczestników fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA

Wczoraj rozegrano pięć meczów rewanżowych rundy play-off Ligi Mistrzów UEFA 2012/2013. Do fazy grupowej awansowały z nich: Málaga CF, Dinamo Zagrzeb, BATE Borysów, Anderlecht Bruksela i Sporting Braga.

Słoweński NK Maribor przegrał w pierwszym meczu na wyjeździe z Dinamem Zagrzeb 2:1. Na stadionie Mariboru, po strzale Tonela, Dinamo objęło prowadzenie w 12. minucie. Nie padło więcej bramek do końca spotkania i chorwacka drużyna awansowała do fazy grupowej.

Gracze Anderlechtu przegrali z AEL Limassol w pierwszym meczu 1:2. W rewanżu grali na własnym boisku. Ofensywna gra gospodarzy dała skutek w 81. minucie, kiedy Dieumerci Mbokani strzelił gola na bramkę Matiasa Degri. Niedługo później Oleksandr Jakowienko strzelił na 2:0 i belgijska drużyna awansowała, z wynikiem dwumeczu 3:2.

BATE Borysów zremisowało na wyjeździe 1:1 z izraelskim klubem Hapoel Kiryat Szmona, po golach Laszlo Lencse w 67. minucie dla Hapoelu i Aliaksandra Pawłowa w 93. minucie. Przy wyniku pierwszego meczu (2:0 dla BATE) oznaczało to awans białoruskiej drużyny do fazy grupwej.

Malaga zwyciężyła wcześniej na własnym boisku 2:0 z Panathinaikosem Ateny. Podczas rewanżu w Grecji padł bezbramkowy remis.

W obu spotkaniach dwumeczu Udinese Calcio - Sporting Braga padły w regulaminowym czasie gry remisy 1:1. We wczorajszym spotkaniu gole strzelili Pablo Armero (dla Udinese) i Ruben Micael (dla Sportingu). Rozegrano serię rzutów karnych, w których 5:4 wygrał Sporting.

Dzisiaj rozegrane zostanie pozostałe pięć rewanżowych meczy.

Masz chęć zgłębić swoją wiedzę i przeczytać nowe wątki na ów temat? To fantastycznie - najedź więc na łącze do wpisu (http://www.dominikkania.pl/sklep/) i wejdź do intrygującej strony.

Wyniki pierwszych spotkań tych dwumeczy:
FC Basel 2:1 CFR Kluż
Helsingborgs IF 0:2 Celtic
Spartak Moskwa 2:1 Fenerbahçe SK
Borussia Mönchengladbach 1:3 Dynamo Kijów
FC Kopenhaga 1:0 Lille

Za awans do fazy grupowej UEFA płaci 8,6 mln euro. W tejże fazie wystąpią 32 drużyny, w tym 10 z fazy play-off. Przegrani fazy play-off dostają prawo gry w fazie grupowej Ligi Europy UEFA.

Źródła

• Onet - El. Ligi Mistrzów: awans Anderlechtu, Dinama Zagrzeb, BATE Borysów i Malagi CF - - 28 sierpnia 2012

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
21/10/02, 07:02